Rusko hlásí první podezření na SARS

První podezření na nákazu nebezpečnou plicní nemocí SARS hlásí Rusko. Celkem čtyři lidé jsou v nemocnici v Blagověščensku na Dálném východě uhranic s Čínou. Rusko do této chvíle údajně žádný případ choroby dýchacích cest nezaznamenalo. Také podezření u čtyř hospitalizovaných bude možné potvrdit či vyloučit až po třech dnech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ordinace | Foto: Eva Kačánová

Mezitím, co lékaři odeslali analýzy 25letého muže letecky z Blagověščenska na expertízu do Moskvy, byly ve městě na hranici s Čínou přijati do nemocnice s podezřením na SARS další 3 lidé. Nikdo z nich sice v Číně nebyl, ale všichni žili v hotelu, kde se průběžně zdržují občané z Číny a Vietnamu. V hotelu byla vyhlášena karanténa a všichni jeho obyvatelé, mezi kterými je v současné době 25 Rusů a 47 Číňanů, jsou pod lékařskou kontrolou.

Úřady ruské Amurské oblasti vyhlásily zákaz mezinárodních akcí, včetně trhů a výstav, a podle některých zpráv také zrušili cesty obyvatel oblasti do Číny a dalších zemí, kde se nemoc SARS rozšířila. Jak uvádí agentura Interfax, mají se v nebližších dnech vrátit z Číny všichni ruští studenti.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme