Rusko hlásí 34 303 nových případů nákazy koronavirem za den. Je to nejvíce od počátku pandemie

Rusko za posledních 24 hodin zaznamenalo 34 303 nových případů nákazy koronavirem. To je nejvyšší denní přírůstek od počátku pandemie. Vykázalo rovněž 997 úmrtí spojených s nemocí covid-19. Počet nových úmrtí tak pouze nepatrně klesl oproti předchozímu dni, kdy poprvé překonal hranici jednoho tisíce. Vyplývá to ze v neděli zveřejněných údajů ruských úřadů.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice v dobách koronaviru (ilustrační foto) | Foto: Zdeňka Trachtová | Zdroj: Český rozhlas

Celkově již ruské úřady zaznamenaly téměř osm milionů případů nákazy koronavirem. V souvislosti s nemocí covid-19 evidují již 223 312 úmrtí, napsala agentura Reuters.

Onemocnění covid-19 se v sobotu prokázalo u 1157 lidí. V nemocnicích se s koronavirem léčí 463 pacientů

Číst článek

Ruské úřady z nynějšího vzestupu počtu nových případů i úmrtí viní pomalé tempo očkování. Rusko loni rychle vyvinulo a uvedlo svou vakcínu Sputnik V, ale její využití je v zemi pomalé, přičemž mnoho Rusů hovoří o nedůvěře k úřadům nebo o obavách z nových lékařských přípravků, napsala už dříve agentura Reuters.

Ministr zdravotnictví Michail Muraško tento týden připustil, že zdravotnická zařízení jsou kvůli pandemii pod rostoucím tlakem. Úřady podle něj nabídly vysloužilým zdravotníkům, kteří se nechali očkovat, možnost vrátit se do práce. Kreml zavedení celostátních karanténních opatření navzdory horšící se situaci odmítá a zpřísňování restrikcí nechal na jednotlivých regionech.

Úřady v některých oblastech omezily účast na velkých veřejných akcích, vstup do divadel, restaurací a dalších míst.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme