Rusko zaplatilo za íránské drony americkými a britskými zbraněmi, které ukořistilo na Ukrajině

Rusko zaplatilo Íránu za dodávky bezpilotních letounů v hotovosti a ukořistěnými britskými a americkými zbraněmi. Uvedla to v úterý večer stanice Sky s odvoláním na zdroj z tajných služeb. Výměnou Rusko dostalo z Íránu 160 dronů včetně těch, jež mohou sloužit pro vedení útoků.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Íránský dron při vojenském cvičení

Rusko v posledních týdnech používá drony íránské výroby zejména k útokům na ukrajinskou energetickou infrastrukturu (ilustrační foto) | Foto: Iranian Army/WANA | Zdroj: Reuters

Rusko a Írán se podle stanice Sky v uplynulých dnech dohodly na dodávce dalších dronů za 200 milionů dolarů. „To znamená, že Írán brzy dodá další velký počet bezpilotních prostředků,“ domnívá se příslušník tajných služeb.

Írán přiznal, že dodal Rusku malé množství dronů. ‚Sestřelíme nejméně 10 denně,‘ nesouhlasí Zelenskyj

Číst článek

Exempláře západních zbraní budou zřejmě zkoumat íránští zbrojní technici, aby získali více informací o použitých technologií. V budoucnosti se pak mohou snažit je napodobit, uvedla televize.

Rusko v posledních týdnech používá drony íránské výroby zejména k útokům na ukrajinskou energetickou infrastrukturu.

Írán popírá tvrzení západních zemí, že v současnosti dodává Rusku tento druh zbraní. Přiznal ale dodávku malého množství dronů před začátkem války na Ukrajině na konci února letošního roku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme