Oheň i velká voda pustoší Sibiř. Zemřelo nejméně 22 lidí a tisíce dalších byly evakuovány

Irkutskou oblast na jihovýchodě Sibiře sužují rozsáhlé záplavy a velké požáry. Podle úřadů povodně, které tuto část Ruska začaly ničit minulý týden, připravily o život nejméně 22 lidí, zatímco rychle se šířící oheň už zachvátil porosty na ploše téměř 580 kilometrů čtverečních, informovala v sobotu agentura TASS.

Irkutsk Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodně v Irkutské oblasti v Rusku

Povodně v Irkutské oblasti v Rusku | Foto: Alexey Golovshchikov | Zdroj: Reuters

Záplavy v Irkutské oblasti začaly 25. června. Způsobily je vydatné a vytrvalé deště. Podle sobotního sdělení náměstka ruského ministra pro mimořádné situace Pavla Baryševa zemřelo 22 lidí, ale počet mrtvých se může zvýšit, protože dalších 15 osob se pohřešuje. Zranění utrpělo přes dva a půl tisíce lidí, z nichž 410 muselo být hospitalizováno.

Záplavy na Sibiři mají už sedm obětí, pomoc místním přiváží letadla z Moskvy

Číst článek

Podle místních meteorologů jde o největší záplavy v regionu za posledních sto let. Voda zasáhla 103 obcí, kde zatopila více než 10 000 domů, v nichž žije kolem 33 000 lidí. Z postižených míst musely být evakuovány tisíce obyvatel.

Irkutskou oblast ale v posledních dnech sužuje i další přírodní živel - oheň. Regionální úřad ministerstva pro mimořádné situace na svém webu sdělil, že celkem 119 požárů už zachvátilo lesní porosty na ploše 580 kilometrů čtverečních a plameny se dál rychle šíří.

Tisková služba federálního úřadu na ochranu lesů ještě o půlnoci na sobotu informovala, že 93 požárů zatím spálilo území o celkové rozloze 325 kilometrů čtverečních.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme