Čtveřice ruských policistů zapojených v případu novináře Golunova přišla o práci

Čtyři policisté z Moskvy byli propuštěni v souvislosti s červnovým zadržením investigativního novináře Ivana Golunova. Informoval o tom v úterý ruskojazyčný servis britské BBC s odvoláním na policii v ruském hlavním městě. Ta však nezveřejnila, kvůli čemu konkrétně čtveřice strážců zákona přišla o práci, neuvedla ani jejich jména.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Investigativní reportér Ivan Golunov

Investigativní reportér Ivan Golunov | Foto: Tatyana Makeyeva | Zdroj: Reuters

Podle neoficiálních ruských zdrojů propuštění souvisí s tím, že policisté Golunovovi neumožnili, aby se po zadržení spojil se svými příbuznými ani aby se v zákonem stanovené lhůtě mohl obrátit na advokáta.

Policisté prý se svým propuštěním nesouhlasí a chtějí se proti rozhodnutí nadřízených bránit u soudu.

Dva ruští policejní generálové skončili. Putin je odvolal po propuštění stíhaného novináře Golunova

Číst článek

Golunov, novinář investigativního serveru Meduza, byl začátkem června zadržen v Moskvě. Policie tvrdila, že v jeho batohu a později i u něho doma našla drogy. Soud ho poslal do domácího vězení, ale o několik dní později ruské úřady stíhání novináře zastavily s tím, že proti němu nejsou důkazy.

Zadržení Golunova vyvolalo vlnu pobouření, postavili se za něj kolegové z nezávislých i státních médií.

Šestatřicetiletý Golunov píše o případech korupce mezi vysoce postavenými moskevskými politiky. V poslední době se prý zabýval odhalováním zločineckých mafií ovládajících v Moskvě byznys kolem poskytování pohřebních služeb.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme