Rusko je kategoricky proti jakékoli vnější intervenci v Sýrii

Rusko vylučuje možnost zahraniční intervence v Sýrii. Moskva je podle ministerstva zahraničí kategoricky proti jakémukoli zásahu zvnějšku. Zároveň odsoudila vypovězení syrských diplomatů z řady zemí, kterým zahraniční vlády reagovaly na masakr v syrském městě Húlá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrský ministr zahraničí Valíd Mualim se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem v Moskvě | Zdroj: Reuters

Ruské ministerstvo zahraničí označilo krok států „skupiny přátel Sýrie“, která sdružuje západní země i členy Ligy arabských států, za kontraproduktivní.

Vypovězení syrských diplomatů podle Moskvy přeruší komunikaci se syrskou vládou a případnou možnost jakkoli její kroky ovlivnit.

Rusko, které drží právo veta v Radě bezpečnosti, zároveň zchladilo naděje na jakoukoli novou iniciativu na půdě OSN, když znovu kategoricky vyloučilo možnost zahraniční intervence v Sýrii.

Tamní režim je pod sílícím tlakem kvůli pokračujícímu násilí v zemi. Syrská vláda odmítá, že by měla se smrtí 108 lidí ve městě Húlá cokoli společného. Místní obyvatelé ale tvrdí, že masakr mají na svědomí provládní alavitské milice.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme