Záchranáři na Kamčatce našli havarovaný vrtulník. Na dně jezera objevili také tělo jedné pasažérky

Záchranáři pracující na místě čtvrteční havárie vrtulníku na Kamčatce našli na dně Kurilského jezera helikoptéru a také tělo jedné z pasažérek. Stroj se nachází v hloubce 110 metrů a úřady nyní řeší, jak ho z vody vytáhnout, píšou ruské tiskové agentury. Na palubě vrtulníku Mi-8 společnosti Vitjaz-Aero cestovalo 16 lidí: tři členové posádky a 13 pasažérů. Osm z nich se podařilo po nehodě zachránit.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruští záchranáři pokračují v pátrání po dalších pasažérech havarované helikoptéry | Zdroj: Reuters

„Vrtulník byl nalezen v jezeře v hloubce 110 metrů, nalezeno bylo rovněž tělo pasažérky. Zvažují se technické možnosti, jak helikoptéru z vody vyzvednout,“ uvedli v prohlášení vyšetřovatelé.

V ruské Voroněži vybuchla na střeše autobusu plynová nádoba. Nejméně 12 lidí je po nehodě v nemocnici

Číst článek

„Ocasní část se odlomila, zbytek trupu je celý,“ popsal televizi Rossija 24 gubernátor oblasti Vladimir Solodov, podle nějž se na objevení stroje podílely ponorné přístroje ministerstva obrany, které mohou pracovat v takové hloubce.

Vrtulník Mi-8 se zřítil do Kurilského jezera ve čtvrtek ráno místního času během turistické exkurze. Z osmi zachráněných lidí zůstávají čtyři v nemocnici. Po dalších se dále pátrá, úřady už ve čtvrtek uvedly, že jejich šance na přežití jsou mizivé. Podle dostupných informací mezi nimi bylo i jedno dítě.

Jako nejpravděpodobnější příčiny havárie vrtulníku se podle ruských tiskových agentur jeví nepříznivé počasí, chyba pilota a technická závada.

Rusko podle agentury AFP v poslední době vylepšilo bezpečnost svého leteckého provozu. Nicméně případy špatné údržby letadel a nedostatečné bezpečnostní standardy nevymizely a země zažila několik leteckých tragédií. Minulý měsíc se na Kamčatce zřítilo letadlo An-26 a zahynulo všech 28 lidí, kteří byli na jeho palubě, připomněla agentura AP.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme