Šéfku volební komise v Rusku napadl útočník při vloupání. Dva dny před komunálními volbami

Šéfku ruské ústřední volební komise Ellu Pamfilovovou v pátek při vloupání do jejího domu napadl paralyzérem neznámý útočník. S odvoláním na ministerstvo vnitra o tom informovala agentura TASS. Incident se odehrál před nedělními komunálními volbami, kvůli nimž od července protestovala hlavně v Moskvě liberální opozice.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéfka ruské ústřední volební komise Ella Pamfilovová | Foto: Sergei Karpukhin | Zdroj: Reuters

Policejní vyšetřovatelé z Moskevské oblasti zahájili vyšetřování trestného činu loupežného přepadení.

„6. září okolo 1.30 (místního času) policie dostala zprávu o útoku na majitelku jednoho z domů ve městě Istra v Moskevské oblasti. Poškozenou je předsedkyně ústřední volební komise Ruské federace Ella Pamfilovová. Maskovaný zločinec pronikl oknem na terasu, opakovaně proti paní domu použil elektrický paralyzér a poté zmizel,“ sdělila pracovnice ministerstva vnitra Irina Volková.

V neděli 8. září se v Rusku uskuteční komunální volby, v nichž se rozhodne o gubernátorech 19 krajů a oblastí a o složení téměř čtyřiceti republikových, krajských, oblastních a městských zastupitelstev.

Putin versus mladí liberálové. Jak ruskému vládci vyrostla nová generace nebojácných odpůrců

Číst článek

Zdaleka největší pozornost vyvolává hlasování v Moskvě, kde volební kampaň doprovázely demonstrace za účasti desítek tisíc lidí. Známé osobnosti z řad opozice se totiž po zásahu moskevské volební komise na seznam kandidátů nedostaly.

Agentura Interfax s odvoláním na ústřední volební komisi uvedla, že Pamfilovová je v pořádku. Tiskový orgán komise rovněž uvedl, že útočník z domu nic neukradl. Pamfilovová v pátek zároveň podle TASS vystoupila na mezinárodní konferenci v Moskvě. Na výzvu novinářů, aby se vyjádřila k noční události, ale nereagovala.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme