Rusko kvůli obavám z koronaviru zakáže vstup čínským občanům, oznámilo ministerstvo

Z obavy před šířením nového koronaviru zakáže Rusko od čtvrtka vstup čínským občanům do země. Oznámilo to v úterý ruské ministerstvo zdravotnictví. Zákaz se bude týkat čínských občanů, kteří by chtěli do Ruska cestovat ze soukromých nebo pracovních důvodů, vztahuje se i na turismus a studijní pobyty.

Moskva (Aktualizováno: 20:04 18. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Rusku byly zatím zjištěny dva případy nákazy, v obou případech se jednalo o čínské občany (ilustrační foto) | Foto: Athit Perawongmetha | Zdroj: Reuters

Moskva k rozhodnutí přistoupila „kvůli zhoršující se epidemii v Číně a s ohledem na to, že na ruské území stále přicházejí čínští státní příslušníci,“ uvedla místopředsedkyně vlády Taťjana Golikovová.

Koronaviru padl za obět další lékař. Ředitel wuchanské nemocnice patřil mezi hlavní výzkumníky

Číst článek

 V Rusku je z pracovních, turistických či studijních důvodů přítomno mnoho Číňanů, poznamenává agentura AFP. Ruská letiště zároveň často slouží jako přestupní místa pro lety mezi Čínou a Evropou. Nová opatření budou podle ruských úřadů pouze dočasná. „Omezení se nedotkne tranzitních cestujících,“ upřesnily ruské úřady.

V Rusku byly zatím zjištěny dva případy nákazy. Jednalo se o čínské občany, oba již úspěšně podstoupili léčbu a minulý týden byli propuštěni z nemocnice. Podle lékařů u nich onemocnění COVID-19, které si zatím převážně v Číně vyžádalo téměř 1900 obětí, mělo jen mírné příznaky.

Ruské úřady již dříve přijaly řadu přísných opatření, aby šíření viru zabránily. Nařídily mimo jiné uzavření asi 4250 kilometrů dlouhé hranice s Čínou, přerušily železniční spojení i omezily počty leteckých spojů s čínskými městy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme