V Rusku za den zemřelo 820 pacientů s koronavirem. Jedná se o nejvyšší denní počet úmrtí

Rusko ve čtvrtek ohlásilo 820 úmrtí souvisejících s covidem-19 během uplynulých 24 hodin. Je to nejvyšší denní počet od začátku pandemie. Stejný údaj úřady hlásily i 26. srpna, uvedly tiskové agentury s odvoláním na vládní krizový štáb.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rusko vyrovnalo denní rekord v počtu úmrtí pacientů s covidem-19 | Foto: Russian Direct Investment Fund | Zdroj: Reuters

Úřady varují před znovu rychle rostoucím přírůstkem nových případů nákazy koronavirem. Moskva, která představuje nejhůře postižený region, zaznamenala 3445 nových případů během uplynulého dne, což je nejvyšší počet za jediný den od konce července. V celostátním měřítku přibylo 21 438 nakažených.

Rusko otestovalo Sputnik V pro děti. Vakcínu ve formě nosního spreje chce na trh uvést během podzimu

Číst článek

Mluvčí Kremlu novinářům řekl, že úřady neuvažují o nové uzávěře či jiných omezeních, ale vláda i regionální úřady situaci bedlivě sledují.

„Nakolik vím, navzdory zvýšení počtu (případů), nikde v Rusku nebylo přijato takové rozhodnutí,“ řekl prezidentův mluvčí Dmitrij Peskov.

Role očkování

Šéfka úřadu Rospotrebnadzor, který má dbát o zdraví spotřebitelů, Anna Popovová uvedl, že nárůst případů zaznamenalo 36 z 85 ruských regionů. Koronavirus se podle ní rychleji šíří v oblastech, kde je relativně nižší počet očkovaných proti covidu-19.

V Rusku se zatím nechalo očkovat skoro 40 milionů z přibližně 146 milionů obyvatel. V zemi se od začátku pandemie nakazilo více než 7,3 milionu lidí, z nichž podle vládního štábu 201 445 nákaze podlehlo.

Statistický úřad uvádí vyšší počet, 365 tisíc mrtvých od loňského dubna do letošního července. Vláda tento rozpor vysvětluje tím, že statistici do svých čísel zahrnují i mrtvé, u nichž se na nákazu přišlo až po smrti.

Agentura Reuters dodala, že podle jejích výpočtů založených na statistikách úmrtnosti mezi loňským dubnem a letošním červencem přibylo 528 tisíc úmrtí oproti předchozím letům nepoznamenaným pandemií. Někteří experti pokládají tato nadpočetná úmrtí za nejlepší způsob zjištění skutečného počtu obětí covidu-19.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme