Rusko má více nakažených koronavirem než Čína. Během neděle zaznamenalo 6198 nových případů

Rusko hlásí za posledních 24 hodin 50 nových úmrtí a 6198 nových případů nákazy koronavirem, což je téměř o 200 méně než předchozí den. Celkem je v zemi 87 147 nakažených a 794 lidí s nemocí covid-19 zemřelo. Informoval o tom zpravodajský server The Moscow Times.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V celosvětovém měřítku je Rusko devátou nejhůře postiženou zemí pandemií koronaviru | Zdroj: Reuters

Rusko, které má 146 milionů obyvatel, už překonalo co do počtu nakažených Čínu, která v pondělí oficiálně oznámila, že v zemi bylo zaznamenáno 82 870 případů nákazy. V celosvětovém měřítku je Rusko devátou nejhůře postiženou zemí.

‚Vláda ví, kde žijete.‘ Ruští novináři upozorňující na problémy v dobách epidemie čelí zastrašování

Číst článek

Moskevské úřady také oznámily, že nemají v úmyslu zmírnit karanténní opaření během svátků 1. a 8. května. Odborníci se obávají, že by během těchto dní mohlo dojít k prudkému nárůstu nově nakažených, pokud lidé nebudou dodržovat pravidla izolace.

Ministerstvo obrany uvedlo, že se nemocí covid-19 od března do 26. dubna nakazilo nejméně 874 ruských vojáků, z nich 19 je v kritickém nebo vážném stavu.

Nákazu téměř pěti desítek zaměstnanců oznámila také petrohradská Mariinská nemocnice. Počínaje dneškem bude tato nemocnice sloužit jen pacientům nakaženým koronavirem a všichni ostatní pacienti budou převezeni do jiných nemocnic.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme