Za den přes 11 tisíc případů koronaviru. Rusko v počtu nakažených předčilo Británii a Itálii

Nákaza koronavirem se v Rusku za uplynulý den potvrdila u dalších 11 656 lidí, jde o dosud nejvyšší zaznamenaný denní přírůstek. Celkem se od propuknutí pandemie v zemi nakazilo 221 344 osob. Rusko se tím dostalo na třetí místo v žebříčku států nejhůře zasaženým covidem-19, uvádí podle svých propočtů agentura TASS. Vyšší počet nakažených evidují pouze Španělsko a Spojené státy.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž jede na kole po prázdném Rudém náměstí v centru Moskvy.

Celkem se od propuknutí pandemie v Rusku nakazilo 221 344 osob | Foto: Shamil Zhumatov | Zdroj: Reuters

V počtu nakažených Rusko současnou bilancí překonalo Itálii a Británii: obě tyto země evidují přes 219 tisíc případů nákazy. Druhé Španělsko nyní Ruskou federaci překonává o méně než 3000 nakažených. Ani jedna z uvedených evropských zemí však ještě nezveřejnila dnešní statistiky, nových infekcí v nich však oproti Rusku přibývá o poznání pomaleji.

Rusko šestý den v řadě hlásí přes 10 tisíc nově nakažených koronavirem. 98 lidí ve čtvrtek zemřelo

Číst článek

Spojené státy, které jsou nejpostiženější zemí světa, evidují 1,3 milionu potvrzených případů.

Počet úmrtí v souvislosti s covidem-19 v Rusku i přes vysoké počty infekcí zůstává relativně nízký. K dnešnímu dni úřady evidují celkem 2 009 úmrtí, v neděli jich registrovaly 1915. Celkem se v Rusku z koronaviru podle informací agentury TASS uzdravilo 39 801 lidí. USA mají přes 79 tisíc mrtvých.

Ruská federace podle agentury AFP trvá na tom, že stabilně vysoké denní přírůstky nakažených jsou výsledkem většího množství provedených testů. Tempo šíření viru v zemi proto podle ruských úřadů neodpovídá nárůstu nových případů. S touto interpretací však někteří Rusové i zahraniční pozorovatelé nesouhlasí.

Nejhůře zasaženou oblastí v rozlehlé zemi s více než 144 miliony obyvatel zůstává region metropole Moskvy, kde je po pondělních informacích 115 909 nakažených. Tamní úřady minulý týden prodloužily omezení volného pohybu osob do 31. května a Moskvanům uložily povinnost nosit v obchodech a v hromadné dopravě roušky.

ČTK, wei Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme