Rusko hlásí 890 úmrtí s covidem za den, nejvíc od počátku pandemie. Nakažených přibylo 25 769

Rusko v neděli oznámilo za poslední den 890 úmrtí spojených s nemocí covid-19, je to nejvyšší denní bilance v této zemi od počátku pandemie. Nakažených za posledních 24 hodin evidují v Rusku 25 769, což je nejvyšší denní údaj od začátku ledna, informovala agentura TASS.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Očkování vakcínou Sputnik V v Rusku | Foto: Ivana Milenkovičová | Zdroj: Český rozhlas

Nejvyšší počty úmrtí s covidem-19 od počátku pandemie evidují v Rusku tento týden už několik dní, v úterý to bylo 852 a počet se dál zvyšoval. Více než 800 mrtvých denně s covidem zaznamenávají v Rusku dva týdny.

Rostou i počty nově potvrzených nákaz koronavirem SARS-CoV-2, a to zhruba od září. Nejnovější údaj 25 769 je nejvyšší od začátku ledna, podobně vysoká čísla byla i v polovině července. Od ledna do června byla epidemická situace v zemi výrazně lepší. Dosud nejvíce nákaz tímto virem za den se v Rusku potvrdilo loni 24. prosinci, kdy to bylo 29.935 nákaz.

V zemi s asi 146 miliony obyvatel se dosud potvrdilo na 7,59 milionu nákaz koronavirem SARS-CoV-2, který se poprvé objevil koncem roku 2019 v Číně. Podle vládního krizového štábu zemřelo v Rusku v souvislosti s tímto virem 209 918 lidí, uvedla v neděli agentura TASS.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme