Ruský statistický úřad eviduje již 365 000 koronavirových úmrtí, jen za červenec jich přibylo 50 000

V Rusku v červenci zemřelo 50 421 lidí s covidem-19, což je výrazně více než předchozí měsíc, kdy podle nejnovějších údajů zemřelo 27 443 osob po nákaze koronavirem. Podle agentury Interfax to uvedl ruský statistický úřad Rosstat. Za období od dubna 2020 do letošního července úřad také eviduje zhruba 365 000 koronavirových úmrtí v zemi, napsala agentura Reuters. Nejvíce úmrtí přitom podle ní zatím připadá právě na červenec.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Epidemie v Rusku vrcholila v letoším červenci (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Rusko již nějakou dobu vede dvě statistiky koronavirových úmrtí. Bilance Rosstatu je výrazně vyšší než ta, kterou udává ruský operativní štáb pro boj s koronavirem. Ten aktuálně vede v patrnosti 180 041 obětí koronaviru, asi o polovinu méně než Rosstat.

Rozdíl v bilancích ruské úřady vysvětlují tím, že Rosstat na rozdíl od operativního štábu do svých statistik zahrnuje i osoby, u nichž se koronavirus prokázal až posmrtně.

Rekord v přenosu nákazy? ‚Superpřenašeč‘ v Rusku nakazil koronavirem dalších 1500 lidí

Číst článek

V červenci byl covid-19 hlavní příčinou smrti ve 44 128 případech, přestože u 5206 z nich je potřeba provést další analýzy, uvádí Rosstat. Ve zbývajících 6293 byl covid-19 diagnostikován jako doprovodné onemocnění.

Epidemie v Rusku vrcholila v červenci, nyní se denní přírůstky infekcí covidu-19 pohybují kolem 20 000. Tento měsíc však poprvé za trvání pandemie ruské úřady několikrát hlásily přes 800 úmrtí denně.

Moskva připisuje epidemickou situaci v zemi šíření nakažlivější varianty delta a nízkému zájmu o očkování.

Ruská vicepremiérka Taťjana Golikovová v pátek podle agentury TASS sdělila, že v Rusku, které má asi 146 milionů obyvatel, dostalo alespoň jednu dávku vakcíny proti covidu-19 přes 44 milionů lidí a více než 37 milionů z nich se nechalo očkovat plně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme