V Rusku prudce přibylo nových případů nákazy koronavirem. Za den jich bylo téměř o pětinu víc

V Rusku za uplynulých 24 hodin přibylo 9284 nových případů nákazy koronavirem a 364 úmrtí, oznámil ve čtvrtek vládní operativní štáb. Je to nejvyšší počet infikovaných od 17. dubna a o 18 procent více než o den dříve, kdy štáb hlásil 7848 nově potvrzených případů a 387 úmrtí, uvedl list Kommersant na svém webu.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Očkování vakcínou Sputnik V v Rusku | Foto: Ivana Milenkovičová | Zdroj: Český rozhlas

Nejhorší je opět situace v Moskvě, odkud úřady hlásí třetinu nových případů (3215 a více než milion od začátku pandemie), s odstupem pak v Petrohradu a v Moskevské oblasti kolem hlavního města.

Ruský analytik Leonid Ragozin: V Rusku vakcína Sputnik naráží na malou důvěru veřejnosti. Asi tak jako Putin

Číst článek

Od začátku pandemie se v Rusku, které má přibližně 146 milionů obyvatel, nakazilo skoro 4,8 milionu lidí, z nichž 109 731 nákaze podlehlo.

To je ale údaj operativního štábu, zatímco ruský statistický úřad hlásí více než 225 000 obětí pandemie od loňského dubna do letošního února. Vláda tuto dvojí statistiku vysvětluje tím, že Rosstat započítává i mrtvé, u kterých byla nákaza odhalena až po smrti.

Kvůli omezení nákazy čekají zemi příští týden prázdniny: podle výnosu prezidenta Vladimira Putina budou Rusové letos odpočívat od 1. do 10. května včetně.

Experti jsou přesvědčeni, že nákaza se nejčastěji šíří v kancelářích a školách, a tak dodatečné dny pracovního volna by měly pomoci přetrhat řetězce nákazy, poznamenal Kommersant.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme