Ruský premiér Mišustin se nakazil koronavirem, vládu přebírá místopředseda Belousov

Předseda ruské vlády Michail Mišustin ve čtvrtek oznámil, že se nakazil koronavirem. Zároveň navrhl, aby ho po dobu nemoci zastoupil vicepremiér Andrej Belousov. S tím už podle agentury TASS vyslovil souhlas prezident Vladimir Putin, který také Mišustinovi popřál brzké uzdravení.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský premiér Michail Mišustin | Foto: Sputnik | Zdroj: Reuters

„Právě se ukázalo, že testy na koronavirus, které jsem podstoupil, byly pozitivní,“ řekl podle agentury premiér během videohovoru s Putinem.

Dodal, že vláda bude normálně fungovat dál a že ve všech důležitých otázkách bude nadále aktivní prostřednictvím telefonu a videospojení.

V této souvislosti také Putinovi navrhl, aby funkci šéfa vlády dočasně převzal vicepremiér Belousov. Tisková služba Kremlu nedlouho poté oznámila, že prezident už podepsal dekret, jímž výkonem funkce Belousova pověřil.

V Rusku se koronavirová infekce dál šíří rychlým tempem. Potvrzených případů nákazy je už více než 100 000 a úmrtí pacientů s koronavirem je přes tisíc.

Země s přibližně 146 miliony obyvatel během středy zaznamenala 7099 nově nakažených lidí, což je rekordní denní přírůstek. Celkem se podle sdělení krizového operačního štábu doposud infikovalo 106 498 osob, z nichž 1073 zemřelo a 11 619 se uzdravilo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme