Rusko kritizuje rezoluci Rady OSN pro lidská práva k Sýrii

Rusko odsoudilo rezoluci Rady OSN pro lidská práva k masakru v syrském městě Húlá. Dokument žádá nezávislé vyšetřování masového zabíjení, při němž zahynulo více než sto lidí, včetně malých dětí. Západní vlády přičítají zodpovědnost za zločin syrskému režimu. To ale ruská diplomacie odmítá. Rezoluci označuje za nevyváženou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těla obětí masakru v syrském městě Húla | Foto: Reuters

Ruskému ministerstvu zahraničí se nelíbí, že rezoluce – jak se uvádí v prohlášení na webových stránkách – odsuzuje za zločin syrskou vládu a nezmiňuje se o „ozbrojencích, banditech a teroristech“, kteří měli stát za masakrem podle verze syrského režimu. Ruská diplomacie proto považuje text za „nevyvážený, neobjektivní a jednostranný“.

Ruští představitelé čelí sílící kritice mezinárodní komunity za neochvějnou podporu vlády Bašára Asada a odmítání možnosti přitvrzení sankcí.

Syrský režim podíl na zločinu v Húlá odmítá. Svědci událostí ale uvádějí, že vraždění mají na svědomí ozbrojené milice nakloněné syrské vládě.

Bašár Asad popřel účast syrských vládních jednotek na masakru v Húlá

Číst článek

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme