Rusové podle Kyjeva útočí na několika místech zároveň. Na Krymu ustaly výbuchy munice

Ruská vojska se snaží útočit na několika místech najednou, ve směru na Charkov a Slovjansk a u Doněcka v Donbasu na východě země, jakož i v Záporožské oblasti na jihu Ukrajiny, uvedl ukrajinský generální štáb v pravidelném přehledu situace na bojišti ve 175. den války. Místy boje podle ukrajinského velení pokračují, ruské síly také na dálku pokládají další minová pole.

Kyjev Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinci střílí z raketometů Grad na ruské pozice

Ukrajinci střílí z raketometů Grad na ruské pozice | Foto: Vyacheslav Madiyevskyy/Ukrinform | Zdroj: Reuters

Generální štáb hlásí dalších 200 ztrát na straně nepřátelských vojáků za uplynulý den, celkové ztráty Ruska tak přesáhly 44 000 vojáků. Tato tvrzení nelze ve válečných podmínkách ověřit z nezávislých zdrojů.

V záporožské elektrárně zůstávají Ukrajinci. ‚Rusové nacházejí důvody, proč nás nepustit ven,‘ stěžují si

Číst článek

Na severu anektovaného ukrajinského poloostrova Krym u města Džankoj po 24 hodinách ustaly výbuchy munice ve vojenském skladu, uvedla ruská média s odvoláním na místní úřady.

Ruská média v úterý hlásila také poškození železnice a transformátorové stanice u města Džankoj a exploze a dým stoupající z letecké základny Hvardijske (rusky Gvardejskoje) u Simferopolu v centrální části poloostrova.

Džankoj a Hvardijske jsou sídlem dvou nejdůležitějších ruských vojenských letišť na Krymu. Džankoj je také klíčovým silničním a železničním uzlem, který hraje důležitou roli při zásobování ruských operací na jihu Ukrajiny, upozornilo britské ministerstvo obrany.

„Příčina těchto incidentů a rozsah škod zatím nejsou jasné, ale ruští velitelé se budou velmi pravděpodobně stále více zajímat o zjevné zhoršování bezpečnosti na Krymu, který funguje jako týlová základna pro okupaci (části Ukrajiny),“ dodalo.

(1/4) On 16 August 2022, both Russian and Ukrainian officials acknowledged that an ammunition dump had exploded near Dzhankoi in northern Crimea, where a nearby railway and electricity sub-station were also likely damaged.

08:30 – 17. 08. 2022

23 171

Na výbuchy na Krymu upozornil také americký Institut pro studium války (ISW), podle kterého exploze „způsobily významné škody ruským zásobám a ve značné míře narušily logistiku“, když Džankoj sloužil jako železniční uzel pro přísun posil a zařízení do okupované části Záporožské oblasti.

ISW připomněl, že zasažená místa na Krymu jsou daleko za doletem zbraní, které Spojené státy poskytly Ukrajině. ISW také poukázal na neúspěšné útoky ruských sil na pomezí Doněcké a Charkovské oblasti na východě Ukrajiny a v Chersonské oblasti na jihu země.

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme