Ruský ledoborec vyslal signál SOS u norských břehů. Později se ukázalo, že se jednalo o omyl

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, v úterý za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský ledoborec (ilustrační foto).

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Rusko spustilo na vodu ledoborec Ural. Jaderné plavidlo chce využít na severní mořské cestě

Číst článek

Ruský úřad Rosmorrečflot nicméně oznámil, že volání o pomoc bylo vysláno omylem, protože komunikační zařízení se za bouřlivého počasí v důsledku výpadku napájení porouchalo.

„Nejsou žádné problémy, ledoborec je v pořádku a posádce nic nehrozí,“ citovala z oznámení úřadu agentura TASS. Ledoborec pokračuje v plavbě do přístavu Sabetta v ústí řeky Ob.

Agentura Interfax mezitím oznámila další krizovou situaci, které podle ní čelí ruská rybářská loď severovýchodně od norských břehů. Loď Poljaris zastihla bouře ve východní části Barentsova moře, na palubě je deset lidí, jejichž životy jsou podle ruských záchranářů v ohrožení. Do oblasti byla vyslána další loď, která Poljaris neschopný samostatné plavby odtáhne do Murmansku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme