Pád ruského bombardéru na Jejsk způsobili dva racci v motoru. Při neštěstí zemřelo 15 lidí, včetně tří dětí

Ruský bombardér Su-34 se před týdnem v Jejsku na jihu Ruska zřítil, protože se mu při vzletu do motoru dostali dva ptáci, napsala v pondělí agentura TASS s odvoláním na nejmenované zdroje v bezpečnostních složkách. Bombardér se zřítil na obytný dům ve městě u Azovského moře. Oba piloti se katapultovali. Neštěstí si vyžádalo 15 mrtvých, včetně tří dětí, další tři desítky osob utrpěly zranění při požáru, který následoval po vznícení paliva.

Aktualizováno Moskva (Aktualizováno: 13:53 24. 10. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Neštěstí si vyžádalo 15 mrtvých, včetně tří dětí, další tři desítky osob utrpěly zranění při požáru, který následoval po vznícení paliva (ilustrační foto)

Neštěstí si vyžádalo 15 mrtvých, včetně tří dětí, další tři desítky osob utrpěly zranění při požáru, který následoval po vznícení paliva (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Během vzletu se dva rackové dostali do motorů Su-34. Jejich pozůstatky našli experti při obhlídce trosek letadla. Tato skutečnost vedla k požáru jednoho z motorů letadla, což byla příčina pádu,“ napsal TASS.

Do obytné budovy v Irkutsku narazil ruský bojový letoun. Je to druhá podobná nehoda za poslední týden

Číst článek

Oba piloti podle ministerstva obrany hlásili, že letoun vzplál během stoupání po startu. Su-34 odstartoval 17. října z vojenského letiště na cvičný let, letoun byl bez výzbroje, uvedla agentura.

Jejsk leží v ruském Krasnodarském kraji, zhruba 70 kilometrů jihovýchodně od ukrajinského přístavního města Mariupol, které okupuje ruská armáda. Agentura DPA minulý týden upozornila, že Jejsk leží natolik blízko frontě na Ukrajině, že letouny odtamtud mohou startovat i na bojové mise.

Kvůli blízkosti ukrajinskému bojišti mají nyní v okolí Jejsku zákaz létat jiná než vojenská letadla.

premium bootstrap themes

Agentura RIA Novosti v pondělí s odvoláním na nejmenovaný zdroj informovala také o možné příčině nedělního zřícení stíhačky Su-30 v Irkutsku.

Podle ní piloti stroje, který dopadl na dům, nemohli zabránit havárii, protože kvůli chybě pozemní obsluhy, která ponechala zbytky dusíku v kyslíkových lahvích, upadli za letu do bezvědomí.

Dodala, že jde o nepotvrzenou hypotézu. Vyšetřovatelé mezitím uvedli, že zkoumají dvě možné verze, a sice selhání techniky, nebo chybu posádky. Piloti Su-30 se nekatapultovali a zahynuli. Nikdo další při neštěstí o život nepřišel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme