Na východě Ruska pohřešují letoun An-26 se šesti lidmi na palubě. Záchranné akce komplikuje počasí

Na ruském Dálném východu pohřešují letadlo se šestičlennou posádkou, které se pravděpodobně zřítilo do obtížně přístupné přírodní rezervace. Informovala o tom ve středu agentura TASS s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace. Záchranáři kvůli nepříznivému počasí pozastavili pátrání ze vzduchu a na zemi jim práci komplikuje soumrak a těžko schůdný terén.

Chabarovsk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stroj An-26. Ilustrační snímek. | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Letoun An-26 u Chabarovska prověřoval činnost radiomajáků pro navigaci letadel, než zmizel z radarů. Pozemní kontrola nedokázala navázat spojení s posádkou, která se měla vrátit na chabarovské letiště ještě před středoevropským polednem.

Moderní ruský bojový letoun poprvé havaroval během testování. Pilot se stačil katapultovat

Číst článek

Na palubě stroje bylo podle předběžných údajů šest lidí. Podle ministerstva pro mimořádné situace letoun zmizel z radarů ve vzdálenosti 38 kilometrů od chabarovského letiště, když se pohyboval nad přírodní rezervací zahrnující hustě zalesněný horský hřeben.

Silný vítr a déšť postupně zabránily nasazení vrtulníku do pátrání. Na zemi po letounu pátrá více než sedm desítek záchranářů. Do předpokládaného místa zřícení letadla ale nevedou žádné cesty, ani se tam nenacházejí žádná obydlí. Pátrací skupiny musí postupovat pěšky.

Experti nevylučují, že letoun mohl narazit do některé ze sopek, jejichž výška dosahuje téměř 1000 metrů. Mezi možné hypotézy patří i chyba pilotů a nepříznivé počasí. Daný letoun byl podle TASS v provozu 42 let a podle odborníků již překročil svou předpokládanou životnost.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme