Rusko pozastavilo plavbu nákladních lodí Kerčským průlivem. Učinilo tak po útoku na přístav Sevastopol

Ruské úřady od neděle pozastavily plavbu nákladních lodí Kerčským průlivem, učinily tak po útoku bezpilotních letounů a plavidel na krymský přístav Sevastopol. Napsala to v úterý agentura Reuters s odvoláním na dva nejmenované zdroje. Ruské ministerstvo obrany v neděli uvedlo, že jeho armáda zabránila ukrajinskému útoku na Sevastopol a zničila přitom sedm vzdušných dronů a dvě bezpilotní plavidla.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezpečnost v oblasti se dále zhoršila v pondělí po útoku na Krymský most, jenž spojuje poloostrov s ruskou pevninou přes Kerčský průliv a který poškodily exploze

Bezpečnost v oblasti se dále zhoršila v pondělí po útoku na Krymský most, jenž spojuje poloostrov s ruskou pevninou přes Kerčský průliv a který poškodily exploze | Foto: Alexey Pavlishak | Zdroj: Reuters

Plavba je zastavená už třetím dnem, řekl agentuře jeden ze zdrojů, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Doprava na Krymském mostě byla částečně obnovena, uvedla Moskva. Auta jezdí jedním pruhem

Číst článek

„Zastavili ji 16. července kolem 17.00 místního času (16.00 Středoevropského letního času), kdy se odehrál útok na Sevastopol,“ dodal zdroj.

Sevastopol je přístavní město na ukrajinském poloostrově Krym, který Rusko v rozporu s mezinárodním právem anektovalo v roce 2014.

Podle tvrzení ruského ministerstva obrany nebyly v Sevastopolu v neděli zaznamenány žádné oběti ani škody. Kyjev se oficiálně k útokům na cíle v Ruskem ovládaných částech Ukrajiny nebo uvnitř Ruska obvykle nevyjadřuje.

Konec obilné dohody

Bezpečnost v oblasti se dále zhoršila v pondělí po útoku na Krymský most, jenž spojuje poloostrov s ruskou pevninou přes Kerčský průliv a který poškodily exploze. Moskva připisuje útok ukrajinským námořním dronům. Kyjev se ani v tomto případě oficiálně nevyjádřil.

Ruští turisté utíkají z Krymu po útoku na Kerčský most. Domů jezdí přes okupované území Ukrajiny

Číst článek

Moskva zároveň v pondělí uvedla, že po bezmála roce pozastavuje svou účast na černomořských obilných dohodách, které od loňského léta umožňovaly i přes pokračující ruskou invazi na Ukrajině vyvážet ukrajinské zemědělské produkty.

Součástí ujednání zprostředkovaného Tureckem a OSN byla mimo jiné ochrana nákladních lodí připlouvajících a vyplouvajících z tří ukrajinských přístavů - Oděsy, Čornomorsku a Južneho.

premium bootstrap themes

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme