Angry Birds dokazují bombardování Damašku. Uživatelé si na sítích dělají legraci z ruského ministerstva

Lidi na sociálních sítích pobavila snaha ruského ministerstva obrany dokázat pomocí záběrů ze hry na mobilní telefony, že Spojené státy podporují takzvaný Islámský stát. Hlavně ruské sítě plní záběry jiných her, které mají dokládat různé alternativní teorie.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záběr ze hry AC-130 Gunship Simulator, kterým ruské ministerstvo chtělo dokázat, že Spojené státy podporují Islámský stát | Zdroj: Reprofoto YouTube.com

Ruské ministerstvo obrany se pokusilo dokázat, že Spojené státy a síly mezinárodní koalice kryly ústup bojovníků tzv. Islámského státu. Své tvrzení podpořilo fotografiemi.

Ty zabíraly údajně konvoj islamistů, kteří se stáhli ze syrského Búkamálu. Ruské letectvo ho prý chtělo bombardovat, Moskva ale dodává, že mu v tom zabránily americké jednotky.

Rusko obvinilo Američany z pomoci teroristům v Sýrii. Jako důkaz použilo záběry ze hry na mobil

Číst článek

Všechny snímky ale pochází z leteckého simulátoru, který mají miliony uživatelů ve svých mobilech. Internetové stránky Lenta.ru, které kauzu odhalily, jsou jedním z nejčtenějších ruských zpravodajských serverů a Kreml obvykle nekritizuje.

Ne všichni si ale všimli, že fotografie nejsou autentické. Posměch na sociální sítí Vkontaktě sklidila hlavně státní televize Rossija 24 - záběry z její relace publikoval uživatel Aleksandr Fast. Televize údajnou americkou podporu teroristů uvedla jako jednu z hlavních zpráv.

Angry Birds, Tetris, Mario

Uživatelé se ale v souvislosti s odvysíláním falešných fotek baví ještě nad jednou věcí. Moderátorka státní televize totiž uvedla, že ruské letectvo ony záběry pořídilo na hranicích Sýrie a Íránu. Ten přitom se zemí nesousedí.

Expertů na evropský boj s ruskou propagandou je málo, unie na ně chce víc peněz

Číst článek

Rusové se touhle kauzou na sociálních sítích baví doteď. Mnohé z nich nápad ministerstva obrany inspiroval. Hlavně twitter tak plní fotky z mnoha slavných her, které údajně dokládají různé alternativní teorie.

Záběry z aplikace Angry Birds jsou podle uživatele Ljentače jasným důkazem, že Američané bombardují Damašek. Poněkud odvážnější teorii vytvořil uživatel Nedrugi za bugrom - fotka ze hry Tetris prý zobrazuje přistání ruské kosmické lodi na Marsu.

Na twitteru nechybí ani screenshot ze skákačky Mario - kníratá postavička je prý Alexandr Lukašenko, který se osobně účastní rusko-běloruského armádního cvičení.

Václav Jabůrek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme