Rusko zpochybnilo informace o likvidaci vůdce takzvaného Islámského státu Bagdádího

Ruské ministerstvo obrany nepovažuje za důvěryhodné informace o americké operaci, při které měl být zabit vůdce takzvaného Islámského státu Abú Bakr Bagdádí. Prohlásil to mluvčí resortu, generál-major Igor Konašenkov. O tom, že Bagdádí zemřel při akci amerických speciálních sil, v neděli informoval prezident Donald Trump.

Od stálého zpravodaje Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Iráčtí mladíci sledují v televizi zprávu o smrti vůdce takzvaného Islámského státu Abú Bakra Bagdádího | Foto: Alaa al-Marjani / File Photo | Zdroj: Reuters

Podle ruského ministerstva obrany vzbuzuje americké prohlášení o smrti vůdce teroristů pochybnosti. Ať už kvůli počtu stran, které se měly na operaci podílet, nebo tomu, že každá z nich údajně přinesla o akci protichůdné detaily.

Smrt Bagdádího neznamená, že skončí i takzvaný Islámský stát, říká Jakub Szántó

Číst článek

Ruské ministerstvo si podle mluvčího Konašenkova není vědomé jakékoliv pomoci při průletu vzdušným prostorem, o které mluvil americký prezident.

Stejně tak prý neví nic o tom, že by americké nebo mezinárodní síly v předchozích dnech v dané oblasti provedly úder ze vzduchu.

Podle amerického prezidenta se asi dvouhodinová operace uskutečnila v sobotu v noci v provincii Idlíb na severozápadě Sýrie.

Ivana Milenkovičová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme