Růst počtu nakažených covidem v Rusku pokračuje. Blíží se k šesti milionům

V Rusku nadále rychle přibývá nakažených koronavirem SARS-CoV-2 i úmrtí spojených s nemocí covid-19, kterou koronavirus způsobuje. V pátek se však alespoň zastavily rekordní denní přírůstky zemřelých, které v předchozích čtyřech dnech stoupaly.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pacientka moskevské nemocnice si prohlíží certifikát o očkování, který získala po obdržení vakcíny proti koronaviru

Pacientka moskevské nemocnice si prohlíží certifikát o očkování, který získala po obdržení vakcíny proti koronaviru | Zdroj: Reuters

V pátek přibylo 25 116 nových případů nákazy koronavirem a celkový počet infikovaných od začátku pandemie v zemi se 146 miliony obyvatel vystoupal na 5,93 milionu. Vzhledem k trvajícímu tempu šíření tak bude během pondělí podle všeho překročena šestimilionová hranice. Potvrzují to údaje zveřejněné v sobotu operativním štábem.

Nakažených covidem v Rusku dál rychle přibývá. Nejvíce jich je v Moskvě a Petrohradu

Číst článek

V poslední pracovní den tohoto týdne v Rusku zemřelo dalších 787 pacientů s nemocí covid-19. Je to opět vysoký počet, ale poprvé od pondělí se zastavily rekordní denní přírůstky úmrtí. Zatím nejvíce lidí, 799, v Rusku za jeden den v souvislosti s chorobou zemřelo ve čtvrtek.

Podle každodenně zveřejňovaných statistik operativního štábu celkový počet obětí epidemie v Rusku stoupl k dnešnímu dni na 147 655. Skutečné množství zemřelých ale bude zřejmě vyšší. Ruský statistický úřad, jenž do svých součtů zahrnuje i lidi, u nichž se virus prokázal až posmrtně, totiž k letošnímu květnu evidoval na 290 000 úmrtí spojených s covidem-19.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme