Růst počtu nakažených covidem v Rusku pokračuje. Blíží se k šesti milionům

V Rusku nadále rychle přibývá nakažených koronavirem SARS-CoV-2 i úmrtí spojených s nemocí covid-19, kterou koronavirus způsobuje. V pátek se však alespoň zastavily rekordní denní přírůstky zemřelých, které v předchozích čtyřech dnech stoupaly.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pacientka moskevské nemocnice si prohlíží certifikát o očkování, který získala po obdržení vakcíny proti koronaviru | Zdroj: Reuters

V pátek přibylo 25 116 nových případů nákazy koronavirem a celkový počet infikovaných od začátku pandemie v zemi se 146 miliony obyvatel vystoupal na 5,93 milionu. Vzhledem k trvajícímu tempu šíření tak bude během pondělí podle všeho překročena šestimilionová hranice. Potvrzují to údaje zveřejněné v sobotu operativním štábem.

Nakažených covidem v Rusku dál rychle přibývá. Nejvíce jich je v Moskvě a Petrohradu

Číst článek

V poslední pracovní den tohoto týdne v Rusku zemřelo dalších 787 pacientů s nemocí covid-19. Je to opět vysoký počet, ale poprvé od pondělí se zastavily rekordní denní přírůstky úmrtí. Zatím nejvíce lidí, 799, v Rusku za jeden den v souvislosti s chorobou zemřelo ve čtvrtek.

Podle každodenně zveřejňovaných statistik operativního štábu celkový počet obětí epidemie v Rusku stoupl k dnešnímu dni na 147 655. Skutečné množství zemřelých ale bude zřejmě vyšší. Ruský statistický úřad, jenž do svých součtů zahrnuje i lidi, u nichž se virus prokázal až posmrtně, totiž k letošnímu květnu evidoval na 290 000 úmrtí spojených s covidem-19.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme