Opilý muž držel v moskevské bance jednoho rukojmího, policisté útočníka zajali

Ruští policisté v sobotu zadrželi muže, který zajal přinejmenším jednoho rukojmího v bankovní pobočce v centru Moskvy a údajně se domáhal vysokého výkupného pod pohrůžkou, že odpálí podomácku vyrobenou bombu. O zneškodnění útočníka informovala agentura TASS s odvoláním na nejmenovaného policistu.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský policista v Moskvě. (Ilustrační snímek) | Foto: Tatyana Makeyeva | Zdroj: Reuters

„Zásahová jednotka právě podnikla útok do filiálky Alfa-banky a zadržela útočníka, který hrozil, že banku vyhodí do povětří. Podle předběžných údajů měl podezřelý atrapu bomby,“ řekl zmíněný zdroj.

„Spolu s útočníkem byl v bance jeden rukojmí. Nikdo nebyl zraněn. Podezřelý nekladl odpor, choval se klidně a dál pokračoval v přímém přenosu na své stránce v sociální síti,“ dodal. „Podezřelý je silně opilý, a proto jej nelze vyslechnout,“ později upřesnil.

Útočník podle agentury Interfax vstoupil do pobočky v uniformě kurýra rozvážejícího jídlo. Pětici zaměstnanců banky se pobočku podařilo opustit druhým východem, a tak u útočníka zůstal pouze jeden návštěvník banky v roli rukojmího. Muže ke zločinu asi přiměly velké dluhy, nyní mu hrozí až 15 let vězení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme