Rusko plně obnovilo letecké spoje s Prahou. Omezení ruší i pro Jižní Koreu a Dominikánskou republiku

Rusko od pátku plně ruší omezení ohledně letů do Česka, Dominikánské republiky a do Jižní Koreje. Oznámila to agentura TASS s tím, že příslušné rozhodnutí přijal vládní operativní štáb pro boj proti pandemii covidu-19.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lety z Moskvy do Prahy obstarávají Aeroflot a ČSA | Foto: Maxim Shemetov | Zdroj: Reuters

„Jsou to první tři země, se kterými Rusko plně obnovilo letecké spojení od začátku zavedení omezení kvůli pandemii,“ napsal TASS. „Nicméně v tuto chvíli ani jedna letecká společnost neoznámila zvýšení počtu letů do těchto zemí,“ dodal.

Novým šéfem pražského letiště by měl být Jiří Pos. Uspěl ve výběrovém řízení, letiště vedl už dříve

Číst článek

Z Petrohradu do Prahy létá společnost Rossija, lety z Moskvy obstarává Aeroflot a ČSA. „Česko zůstává turistům uzavřeno: vstoupit do země smí jen cestující s (českým) občanstvím či s povolením k pobytu, anebo cestující za účelem studia či léčení,“ napsala ruská agentura.

Dodala, že pro turisty je plně uzavřena i Jižní Korea, která v dubnu zrušila bezvízový režim s Ruskem a pozastavila vydávání víz. Do Jižní Koreje zatím létá jen Aeroflot, do Dominikánské republiky od začátku srpna charterové lety obstarává Azur Air.

V případě ostatních zemí dosud platí mechanismus kvót na počet letů. Nicméně z rozhodnutí operativního štábu se rovněž od pátečního dne zvyšují kvóty na lety do egyptských letovisek z pěti na 15 týdně v případě každého z obou egyptských měst, do kterých se z Ruska opět létá od 9. srpna. Jde ale jen o pravidelné lety, charterové zůstávají zrušeny od listopadu 2015, kdy se na Sinaji po výbuchu nastražené nálože roztříštil ruský airbus.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme