Odveta za Russia Today. Moskva navrhla zakázat vstup americkým novinářům do parlamentu

Ruský parlament zřejmě zakáže vstup všem americkým novinářům. Jde o reakci na opatření Kongresu Spojených států, který zrušil akreditace novinářům ruské státní televize Russia Today. Kongresmani televizní kanál podezřívají z ovlivňování veřejného mínění v době amerických prezidentských voleb a šíření proruské propagandy.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Reuters

Russia Today je oficiálně zahraniční agent. Zdravím americkou svobodu slova, vzkázala šéfredaktorka

Číst článek

Dolní komora ruského parlamentu - Státní duma - by zákaz vstupu pro všechny novináře amerických médií měla projednat už příští týden a zákaz by měl platit od šestého prosince.  Ruští senátoři Alexej Puškov a Andrej Klimov tento týden navrhli zakázat novinářům z médií, která byla označena jako zahraniční agenti, vstup do parlamentu a všech státních institucí nebo jim odebrat akreditaci ministerstva zahraničí. Bez té ale ti novináři, kteří nemají ruské občanství nebo povolení k pobytu, nemohou v Rusku žít ani pracovat, protože akreditace je spojená s dlouhodobým vízem.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme