Ruskému páru hrozí 20 let za mřížemi. Do záběrů z jejich svatebního videa se dostal agent tajné služby

Až 20 let za mřížemi hrozí ruským manželům z Kaliningradu za video z vlastní svatby. Do záběru se totiž dostal i jeden z hostů, místní důstojník ruské tajné služby FSB, která následně manžele obvinila z prozrazení tajných údajů a z vlastizrady. O případu informoval list Kommersant.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova ruské kontrarozvědky FSB v Petrohradě v Rusku. | Foto: Sergejf | Zdroj: Flickr | CC BY 2.0,©

Příbuzní obviněných tvrdí, že na svatbu, která se odehrála už před pěti lety, byl pozván bývalý spolužák a kamarád nevěsty Maxim. Ten se na veselce bavil tak dobře, že rozdával své vizitky, fotografoval se s dalšími hosty a vůbec neskrýval, že dělá pro tajnou službu, u které to dotáhl na kapitána.

Rusko vyslalo loni v létě do švýcarského Davosu dva špiony. Vydávali se tam za instalatéry

Číst článek

Namísto vlastního upovídaného důstojníka se ale FSB zaměřila na novomanžele a Maxim v případu nefiguruje dokonce ani jako svědek.

Vyšetřovací spis sice v současnosti čítá už 12 svazků, ale v podstatě jde podle deníku jen o jediné: o kontrarozvědčíkovi Maximovi se mohli dozvědět lotyšští rozvědčíci, protože na svatbu byli pozváni i nevěstini příbuzní ze sousední pobaltské země.

Záběry z veselky se objevily nejen na sociálních sítích, ale odvysílala je také jedna pobaltská televize.

Antonina Ziminová-Antonecová a její muž Konstantin Antonec vinu odmítají, případ pokládají za vykonstruovaný, když nikdy ani neměli přístup ke státnímu tajemství. Ale od předloňského června se někdejší nevěsta se nalézá ve vazební věznici a loni v létě se v cele ocitl i její muž.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme