Úřady v Moskvě zřídí centrum pro nábor cizinců do armády. Dostanou rychleji ruské občanství

Úřady v Moskvě zřídí v centru pro migranty kancelář pro nábor do armády. Chtějí usnadnit registraci cizincům, kteří mají zájem získat ruské občanství zjednodušenou cestou. Informuje o tom ruskojazyčný servis BBC. Podle západních expertů se ruská armáda v souvislosti s ukrajinskou protiofenzivou potýká s nedostatkem personálu.

Aktualizováno Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský voják v Enerhodaru

Úřady v Moskvě zřídí v centru pro migranty kancelář pro nábor do armády (ilustrační foto) | Foto: Alexander Ermochenko | Zdroj: Reuters

„V nejbližší době vedení Moskvy zřídí v Sacharovu (centru pro migranty) infrastrukturu, která bude pomáhat ruskému ministerstvu obrany s organizací náboru cizinců k vojenské službě,“ uvedl moskevský starosta Sergej Sobjanin na svém oficiálním kanálu na telegramu.

Nově ve zjednodušeném režimu mohou získat ruské občanství ti cizinci, kteří s ruskou armádou uzavřou roční smlouvu. Dříve musel být kontrakt na tři roky. Příslušnou změnu v úterý schválila ruská Státní duma.

Ruská Duma schválila zpřísnění trestů v době mobilizace. Zavádí také pojmy jako ‚válečný stav‘

Číst článek

BBC připomíná, že dolní komora parlamentu novelu schválila v době úspěšné ukrajinské protiofenzivy v Charkovské oblasti. Kvůli personálním nedostatkům v ruské armádě se gubernátoři ruských oblastí pustili do „sebemobilizace“.

BBC píše, že minulý týden čečenský prezident Ramzan Kadyrov napsal na telegramu, že gubernátoři „nemusí čekat, až Kreml vyhlásí válečný stav nebo sedět do doby, než skončí speciální vojenská operace“. Speciální vojenskou operací Rusko oficiálně nazývá válku na Ukrajině. Kadyrov vyzval vedení každého regionu, aby „připravilo, vycvičilo aspoň tisíc dobrovolníků“.

Ruské úřady doposud plány na vyhlášení všeobecné mobilizace popíraly, začalo se o ní ovšem více hovořit po úspěšném ukrajinském postupu v Charkovské oblasti.

gen, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme