Exploze tankeru v ruské Nachodce usmrtila tři lidi, výbuch nejspíše způsobila porucha rozvodu osvětlení

Tři námořníci zemřeli a další zraněn při explozi plynu na palubě tankeru v ruském přístavu Nachodka v Japonském moři, východně od Vladivostoku. Informovala o tom agentura Interfax.

Nachodka (Rusko) (Aktualizováno: 14:21 2. 11. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojice tankerů před přístavem Nachodka v Japonském moři, východně od Vladivostoku v Rusku. (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Podle agentury RIA Novosti, která se odvolává na očité svědky, výbuch nejspíš způsobila porucha rozvodu osvětlení.

Po požáru v Explosii zůstávají tři lidé v kritickém stavu. Další vážně zraněný je ve stabilizovaném stavu

Číst článek

K explozi došlo na nákladní palubě, v prostoru, který sloužil k přepravě kapalin. V době nehody bylo na palubě tankeru 12 lidí, napsala RIA Novosti. Po explozi nenásledoval požár.

Dva členové posádky zemřeli bezprostředně při výbuchu, třetího tlaková vlna hodila přes palubu a později byl nalezen mrtvý, napsal server Maritime Bulletin.

Podle serveru Newsru.com explodovala směs plynu a vzduchu v jedné z nádrží. Tanker následně remorkéry odtáhly do přístavu Nachodka. Loď prozkoumávají vyšetřovatelé, kteří také vyslýchají svědky. „Palubu výbuch rozerval jako konzervu,“ vylíčil jeden ze svědků, podle kterého je střední část paluby zcela zničená.

Tanker Zaliv Amerika byl spuštěn na vodu v roce 1989. Vybaven je zdvojeným trupem, jeho hermetičnost nebyla podle agentury Interfax porušena. Do lodi podle záchranářů neteče voda.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme