Rusko hlásí rekordní přírůstek nových případů nákazy. Za jeden den přibylo 9623 lidí

V Rusku za uplynulých 24 hodin přibylo 9623 lidí nakažených koronavirem SARS-CoV-2, což je rekordní denní přírůstek. Celkově je tak v zemi evidováno 124 054 potvrzených případů nákazy, informoval v sobotu na svém webu krizový operační štáb. Od pátku zemřelo dalších 57 pacientů nakažených koronavirem a ruské úřady dosud registrují 1222 takovýchto úmrtí.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž jede na kole po prázdném Rudém náměstí v centru Moskvy. | Foto: Shamil Zhumatov | Zdroj: Reuters

Mezi nakaženými je i premiér Michail Mišustin a nově taky ministr pro výstavbu a bytovou politiku Vladimir Jakušev. V počtu nemocných už Rusko překonalo Turecko a po Německu je sedmou nejvíc zasaženou zemí světa.

Podle agentury TASS je nyní Rusko s přibližně 146 miliony obyvatel na sedmém místě na světě, pokud jde o množství lidí, kteří se koronavirem nakazili. Počet nových případů se proti pátečním denním údajům zvýšil o 21 procent. U 46,6 procenta nově infikovaných nebyly zaznamenány žádné symptomy onemocnění.

Od pátku se uzdravilo dalších 1793 pacientů a vyléčených je tedy nyní dohromady už 15 013. Největší podíl na nově potvrzených případech má nadále Moskva. Přibylo jich 5358 na celkových 62 658.

mia, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme