Ruský nálet v syrském Idlibu si vyžádal šest obětí. Další civilisté jsou v kritickém stavu

Při náletu ruského letectva zahynulo v syrské provincii Idlib šest civilistů, osm dalších lidí je vážně zraněných. Informovala o tom v sobotu exilová Syrská organizace pro lidská práva, která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii. Podle ní je to za poslední dva měsíce poprvé, co si útoky ruských letadel, která bojují na straně prezidenta Bašára Asada, vyžádaly takové množství civilních obětí.

Damašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záběry dřívějšího bombardování provincie Idlib z 28. května | Foto: White Helmets | Zdroj: Reuters

Šéf organizace Ramí Abdar Rahmán uvedl, že nálet na vesnici Džabala jižně od města Idlib zabil šest členů jedné rodiny včetně ženy a dítěte. Další zranění lidé jsou v kritickém stavu, a počet obětí tak nespíš ještě vzroste.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, již zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů na 400 000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla OSN.

Do Idlibu se v předchozích letech uchylovali povstalci i radikálové z ostatních částí Sýrie poté, co Asadova vláda dostávala zpět pod svou kontrolu území ztracená v občanské válce, jež vypukla v roce 2011.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme