Rusko nařídilo přísné kontroly tureckých potravin, oficiálně kvůli špatné kvalitě

Z ruských potravinářských řetězců mizí turecké výrobky. Kvůli údajnému opakovanému porušování norem nařídila Moskva zesílenou kontrolu právě turecké zemědělské a masné produkce. Rusko vydalo nařízení o posílení kontrol dva dny po sestřelení své stíhačky tureckou armádou. Proč úřady nezasáhly dříve, vláda neuvádí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V bedýnkách naleznete tradiční ovoce, například hrušky

V bedýnkách naleznete tradiční ovoce, například hrušky | Foto: Stanislava Brádlová

Ruští celníci začali kontrolovat 100 procent potravinářského dovozu z Turecka i ruského vývozu do této země. Turecké potraviny podle ministerstva zdravotnictví přestaly vyhovovat normám, jejich kvalita se zhoršila a občané si začali stěžovat.

Z Turecka Rusko po zavedení embarga na západní potraviny dováží drůbeží maso, ovoce a zeleninu. Celkově asi 4 procenta veškerého zemědělského importu.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Pěskov řekl, že nejde o embargo na turecké zboží, ale o nezbytná kontrolní opatření v souvislosti s růstem extremismu v Turecku.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme