NATO je přežilá instituce, funguje jen kvůli Rusku, kterému připisuje všechny hříchy, zní z Moskvy

Závěrečná deklarace summitu NATO Rusko nepřekvapila. Podle Moskvy zůstává jediným důvodem existence Aliance právě Rusko.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda zahraničního výboru horní komory ruského parlamentu Konstantin Kosačov na sociálních sítích napsal: „Závěrečná deklarace summitu NATO nenechala prostor pro pochybnosti, že Rusko je klíčovým státem, který je spasitelem této přežilé instituce 20. století.“

Státy NATO by měly zvýšit výdaje na obranu na čtyři procenta, uvedl Trump na summitu

Číst článek

Podle jeho slov lídři NATO připsali Rusku všechny myslitelné hříchy – od otrávení Skripalů přes porušování dohod o odzbrojení až po pokusy zasahovat do volebních procesů v členských zemích Aliance.

„Rusko je tím spásným cementem, který má zalepit trhliny v monolitu NATO mezi Amerikou Trumpa a Evropou Merkelové,“ napsal ruský senátor.

Rusko a novičok? Ne

Rusko kategoricky odmítá jakoukoli souvislost s incidentem v Amesbury. „Přestože zatím nevíme, jestli šlo o látku nazývanou novičok, je to silně znepokojující zpráva, uvedl mluvčí Kremlu Dmitrij Pěskov. Připomněl, že Moskva nabízela pomoc při vyšetřování otravy dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v Salisbury, ale Londýn ani na opakované nabídky nereagoval.

Bývalý šéf tajné služby Sergej Stěpašin agentuře Interfax řekl, že britská strana má zjevně problém s bezpečným uskladněním jedovatých látek v laboratořích v Porton Down. Tam je podle něj nutné hledat příčinu otrav v Salisbury i Amesbury.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme