Ruská policie zadržela na 1800 lidí při demonstracích na podporu Navalného. Většina byla z Petrohradu

Na osmnáct set se vyšplhal počet lidí, které zadržela policie při demonstracích po celém Rusku. Informuje o tom lidskoprávní iniciativa OVD-Info. Rusové ve středu večer vyšli do ulic na podporu opozičního předáka Alexeje Navalného. Ten od konce března drží ve vězení protestní hladovku a stěžuje si na nedostatečnou zdravotní péči.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruské bezpečnostní složky akce na podporu Navalného tvrdě potlačily zejména v Petrohradě (na snímku), kde podle OVD Info počet zadržených přesáhl osm set | Foto: Anton Vaganov | Zdroj: Reuters

Ruské bezpečnostní složky akce tvrdě potlačily zejména v Petrohradě, kde podle OVD Info počet zadržených přesáhl osm set.

Do ulic ruských měst vyšli lidé na podporu uvězněného Navalného, policie jich přes tisíc zadržela

Číst článek

Ještě před protestem v několika vlnách ruská policie zadržela některé opoziční aktivisty a novináře nebo u nich provedla domovní prohlídky. Ruské úřady demonstrace odmítly povolit a považují je za nezákonné.

Například mluvčí Alexeje Navalného Kira Jarmyšová má kvůli příspěvku na sociální síti o konání akce strávit deset dní za mřížemi.

Ivana Milenkovičová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme