Rusko nemá podle Putina v plánu přesměrovávat své rakety, pokud k tomu nebude přinuceno

Rusko nebude na nikoho přesměrovávat své raketové systémy, pokud to nebude nezbytně nutné. Na své poslední tiskové konferenci ve funkci prezidenta to prohlásil Vladimír Putin. Na setkání s ním se do Kremlu akreditovalo přes tisíc ruských i zahraničních novinářů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Putin | Zdroj: ČTK

Putin mimo jiné zopakoval, že Moskva bude reagovat na případné umístění součástí amerického protiraketového deštníku v Česku a Polsku:

"Kdo se ptal Čechů a Poláků, jestli chtějí mít na svém území tyto systémy? Kdo se jich na to zeptal? Podle toho, co vím, naprostá většina Čechů není z těchto plánů právě nadšená. Náš generální štáb a naši odborníci považují tyto systémy za ohrožení naší národní bezpečnosti. Pokud takové ohrožení nastane, budeme nuceni adekvátně reagovat. Tedy přesměrovat naše raketové systémy na tato zařízení. My je nestavíme. Prosíme, aby se nebudovala. Nikdo nás ale neposlouchá. Předem tedy varujeme. Když vy uděláte tento krok, budeme přinuceni reagovat, jak jsme řekli," prohlásil ruský prezident Putin.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme