Moskva uvedla, že poslala stíhačku k německému vojenskému stroji nad Baltem

Rusko vyslalo do vzduchu nad Baltským mořem stíhačku kvůli německému vojenskému letounu, který se přibližoval k ruské hranici. Na komunikační platformě Telegram to uvedlo ruské ministerstvo obrany. Stíhačka německý letoun podle ministerstva vyprovodila od hranic.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záběr z amerického dronu, který zničila ruská stíhačka

Stíhačka se podle ní do nebezpečné blízkosti k cizímu letounu nedostala (ilustrační foto) | Foto: Reuters | Zdroj: Reuters

Posádka ruské stíhačky Su-27 identifikovala cizí letadlo pohybující se poblíž ruské hranice jako hlídkový letoun P-3 Orion německého námořnictva, sdělilo také ministerstvo. Německý stroj ruskou hranici nenarušil, doplnila Moskva.

Sestřelení amerického dronu byl úmyslný a koordinovaný útok Ruska, říká bezpečnostní analytik

Číst článek

Ruské ministerstvo zdůraznilo, že let ruské stíhačky se uskutečnil v souladu s mezinárodními normami využívání vzdušného prostoru nad neutrálními vodami. Stíhačka se podle ní do nebezpečné blízkosti k cizímu letounu nedostala.

V březnu USA ruskou armádu obvinily z „nebezpečného a neprofesionálního“ chování, když byl nad Černým mořem zničen americký bezpilotní letoun poté, co se s ním podle americké armády srazila ruská stíhačka. Moskva tvrdí, že dron se „provokativně“ pohyboval k ruskému území. Zároveň ale popírá, že by se s ním ruský letoun střetl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme