Rusko neočekává zlepšení, ale ani zhoršení vztahů se Spojenými státy

Rusko-americké vztahy se podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova v nejbližší budoucnosti nezmění. Šéf ruské diplomacie zároveň odmítl pokračování rozhovorů se Západem o jaderném odzbrojování.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký ministr zahraničí John Kerry a jeho ruský protějšek Sergej Lavrov

Americký ministr zahraničí John Kerry a jeho ruský protějšek Sergej Lavrov | Zdroj: Reuters

Rusko si nebude hrát na uražené, nebude si dávat vlastní góly a nepřeruší spolupráci se Spojenými státy v řešení klíčových problémů jakým je například mezinárodní terorismus, ujistil ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Vyloučil ale, že by Rusko pokračovalo v jednáních o omezování svého jaderného arzenálu v situaci, kdy Američané pozastavili práci prezidentské komise:

„Teď nám navrhují - jako by se nic nestalo - začít rozhovory o jaderném odzbrojení. To je nefér. Jakoby nás považovali za jakési naivní prosťáčky,“ prohlásil ruský ministr zahraničí na přednášce Občanská univerzita pořádané vládní stranou Jednotné Rusko.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme