Rusko nerozmístí rakety v Kaliningradské enklávě

Ruský prezident Medveděv na summitu G20 v americkém Pittsburghu oznámil, že Rusko nerozmístí svoje rakety v kaliningradské enklávě. Kreml tento krok plánoval jako odpověď na budování amerického protiraketového systému v Polsku a České republice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dmitrij Medveděv a Barack Obama | Zdroj: ČTK

Závěrečné projevy představitelů 20 největších ekonomik světa se dotýkaly také Íránu a jeho nové laboratoře na obohacování uranu. Oznámení Teheránu nebývale tvrdě kritizoval také ruský prezident Dmitrij Medveděv. Shodu v této otázce kvitoval jeho americký protějšek Barack Obama.

"Nikdy předtím jsme nebyli tak jednotní. Spojené království, Francie, Rusko, Čína i Německo se shodují na tom, že Írán musí dostát svým závazkům. Světová komunita nebývale jednotným hlasem vyjádřila vážné obavy z posledních kroků Teheránu, které vyvolávají pochybnosti o tom, že íránský jaderný program skutečně míří k mírovým účelům", řekl Obama.

Poslední den summitu narušilo asi 10 tisíc demonstrantů. Protesty se tentokrát obešly bez větších násilností a policie zatkla jen jednoho výtržníka.

Igor Maňour, Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme