Rusko nesouhlasí s americkou zprávou o stavu lidských práv ve světě

Zpolitizovaným opusem nazvalo ruské ministerstvo zahraničí výroční americkou zprávu o stavu lidských práv ve světě. Moskvě se nelíbí hlavně ty pasáže, které se týkají Ruska a Ukrajiny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinští vojáci  projdou školením amerických instruktorů (ilustrační foto)

Ukrajinští vojáci projdou školením amerických instruktorů (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Zpráva je příkladem amerického stylu poučování v oblasti lidských práv, které vychází z mylné logiky o bezchybnosti Spojených států a problematičnosti jiných zemí,“ komentoval dokument oficiální představitel ruského ministerstva zahraničí Alexandr Lukaševič.

Zpráva podle jeho názoru cynicky zamlčuje „rozsáhlé a hrubé porušování lidských práv ze strany ukrajinských silových struktur a neonacistických ozbrojených skupin v Donbasu“.

Lukaševič upozornil na diskriminaci ruských novinářů v Americe a Evropě a doporučil Spojeným státům, aby se zabývaly stavem lidských práv u sebe doma.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme