Rusko nezapomíná ani na obranu

Rusko dalo opět světu najevo, že chce být jadernou velmocí. Prezident Vladimír Putin totiž oznámil, že jeho země bude mít ve svém zbrojním arzenálu nové jaderné zbraně, jaké nemají a ani nebudou mít ostatní jaderné mocnosti. Rusko se musí vyrovnávat také s velkými problémy uvnitř své armády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Putin | Foto: Eva Králová

Prezident Putin dodal, že vývoj nových jaderných zbraní je plném proudu. Neupřesnil ale, kdy budou součástí vybavení ruské armády. Podle Putina sice i nadále zůstává největší hrozbou světový terorismus, ale Rusko nesmí polevit ani v otázce obrany, kterou tvoří štít z jaderných raket. Ministr obrany Sergej Ivanov oznámil, že od příštího roku dostanou ruské ozbrojené síly 4 nové strategické rakety s jadernou hlavicí a 9 vojenských satelitů.

Ruské nejvyšší politiky ovšem nepotěšila informace o počtu obětí v ruské armádě. Jenom za letošek už zemřeli 932 vojáci a nejčastější příčinou smrti je sebevražda. Za tu může zejména rozsáhlá šikana v ruských ozbrojených složkách.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme