Rusko obvinilo Američany z pomoci teroristům v Sýrii. Jako důkaz použilo záběry ze hry na mobil

Ruské ministerstvo obrany v úterním prohlášení obvinilo Spojené státy z podpory jednotek tzv. Islámského státu v Sýrii. Jako důkaz ale ministerstvo použilo letecké záběry z hry pro chytré telefony.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záběr ze hry AC-130 Gunship Simulator, kterým ruské ministerstvo chtělo dokázat, že Spojené státy podporují Islámský stát | Zdroj: Reprofoto YouTube.com

Ruské ministerstvo obrany se pokusilo dokázat, že Spojené státy a síly mezinárodní koalice kryly ústup bojovníků tzv. Islámského státu z jejich poslední bašty v Sýrii – z města Abú Kamal.

Podle prohlášení ministerstva obrany jim koalice umožnila odchod i s těžkými zbraněmi, aby se povstalci mohli znovu seskupit na územích, která koalice kontroluje, a dál bojovat proti armádě prezidenta Bašára Asada.

Internetové stránky Lenta.ru ale odhalily, že letecké snímky, které ruské ministerstvo obrany označilo za nezpochybnitelné důkazy, ve skutečnosti pocházejí ze hry AC-130 Gun Simulator, což je trenažer řízení amerického letadla Lockheed AC-130.

Ministerstvo fotografie ze svých sociálních sítí odstranilo, na svých tvrzeních ale nadále trvá.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme