Rusko obvinilo Američany z pomoci teroristům v Sýrii. Jako důkaz použilo záběry ze hry na mobil

Ruské ministerstvo obrany v úterním prohlášení obvinilo Spojené státy z podpory jednotek tzv. Islámského státu v Sýrii. Jako důkaz ale ministerstvo použilo letecké záběry z hry pro chytré telefony.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záběr ze hry AC-130 Gunship Simulator, kterým ruské ministerstvo chtělo dokázat, že Spojené státy podporují Islámský stát | Zdroj: Reprofoto YouTube.com

Ruské ministerstvo obrany se pokusilo dokázat, že Spojené státy a síly mezinárodní koalice kryly ústup bojovníků tzv. Islámského státu z jejich poslední bašty v Sýrii – z města Abú Kamal.

Podle prohlášení ministerstva obrany jim koalice umožnila odchod i s těžkými zbraněmi, aby se povstalci mohli znovu seskupit na územích, která koalice kontroluje, a dál bojovat proti armádě prezidenta Bašára Asada.

Internetové stránky Lenta.ru ale odhalily, že letecké snímky, které ruské ministerstvo obrany označilo za nezpochybnitelné důkazy, ve skutečnosti pocházejí ze hry AC-130 Gun Simulator, což je trenažer řízení amerického letadla Lockheed AC-130.

Ministerstvo fotografie ze svých sociálních sítí odstranilo, na svých tvrzeních ale nadále trvá.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme