Rusko odpálilo několik raket

Rusko demonstrovalo připravenost svých raketových jednotek hned třemi druhy zkoušek. Balistické střely odpálilo ze země a z jaderné ponorky. Další rakety potom vypustily bombardéry ze vzduchu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezitím, co se Rusko dohaduje se Spojenými státy o šíření raketových technologií a tvrdě odmítá plány na americkou národní protiraketovou obranu, provedlo střelecké zkoušky hned tří druhů raketových zbraní. Z kosmodromu Pleseck na severozápadě Ruska byla odpálena raketa Topol, kterou ve své třídě považují Rusové za světovou špičku. Raketa podle mluvčího strategických sil přesně zasáhla cíl na druhém konci Ruska na Kamčatském poloostrově. Další zkoušku provedly námořní jednotky, které z jaderné ponorky v Barentsově moři odpálily raketu také na cíl na Kamčatce. Do třetice oznámilo Rusko dvě zkoušky raket z ruských bombardérů. UUU 95 vystřelilo raketu strategického určení na jižní cíl v Rusku a bombardér TU 22 pak dvakrát odpálil operativně taktické rakety.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme