Rusko odškodní oběti teroristického útoku v petrohradském metru, rodiny dostanou 450 tisíc korun

V Petrohradě zostřují bezpečnostní opatření po teroristickém útoku v metru. Zahynulo při něm 14 lidí a pět desítek bylo zraněno. Rodinám obětí i zraněným stát vyplatí poměrně vysoké odškodnění. List Kommersant s odvoláním na zdroje ve vládě informuje o plánování demonstrací proti teroru ve velkých ruských městech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé uctili oběti útoku v Petrohradě květinami a svíčkami. | Zdroj: Reuters

Příbuzní obětí dostanou od státu milion rublů, tedy asi 450 tisíc korun, těžce zranění 400 tisíc rublů a ti, kteří vyvázli s lehčím poraněním 200 tisíc rublů, což je v přepočtu zhruba 90 tisíc korun.

Stav ohrožení v Petrohradě stále trvá – v úterý policie vyjížděla k několika případům bombové hrozby. Slavná galerie Ermitáž oznámila, že maximálně zpřísnila prohlídky u vchodu a návštěvníci musí počítat s nepohodlím. Podobná opatření přijalo i Ruské muzeum.

Počet obětí v Petrohradu stoupl z 11 na 14. Anonym nahlásil další bombu v metru

Číst článek

Ruská prezidentská kancelář vyzvala starosty velkých měst, aby uspořádali demonstrace proti teroru. Oznámil to list Kommersant s odvoláním na zdroje ve vládě. Masová shromáždění mají starostové a regionální gubernátoři naplánovat na tuto sobotu 8. dubna.

Zvláště důležité je podle Kremlu zorganizování demonstrací ve městech, kde v posledních týdnech uspořádal veřejné manifestace opoziční předák Alexej Navalnyj. Účastníci na nich protestovali proti korupci ve vedení země. Demonstrace doporučené Kremlem by se měly zaměřit proti terorismu a projevům ortodoxního islámu.

Martin Dorazín, ph Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme