Rusko odsoudilo izraelský útok v Sýrii

Izrael narazil na tvrdou kritiku ze strany Ruska poté, co izraelské bojové letouny zasáhly konvoj se zbraněmi v blízkosti Damašku. Spojené státy naopak o akci podle médií předem věděly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelští vojáci hlídkují v blízkosti hranice s pásmem Gazy | Zdroj: Reuters

Podle Moskvy jakákoli taková akce představuje nepřijatelné vojenské vměšování do konfliktu v Sýrii.

"Jestliže se tato informace potvrdí, pak máme co do činění s nevyprovokovanými útoky na cíle na území svrchovaného státu. To nehorázně porušuje Chartu OSN a je to neakceptovatelné, ať už takový útok ospravedlňují jakékoli motivy," uvádí mluvčí ministerstva zahraničí.

Americká média potvrdila nálet na konvoj převážející ze Sýrie nejmodernější protiletadlové a protiraketové zbraně libanonskému radikálnímu hnutí Hizballáh. Hizballáh čin odsoudil jako "barbarskou sionistickou agresi" s cílem oslabit vojenské kapacity Sýrie.

V židovském státě se poslední dobou stále naléhavěji mluví o tom, že s rozkladem režimu Bašára Asada se mohou syrské chemické zbraně dostat do rukou radikálních islamistů přímo v Sýrii nebo do zbrojních skladů hnutí Hizballáh, které působí právě v Libanonu.

Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme