Rusko ohlásilo třetí případ onemocnění prasečí chřipkou

Ruští lékaři registrují třetí případ onemocnění tzv. prasečí chřipkou. Virem A H1N1 se nakazila občanka Běloruska dlouhodobě žijící v Itálii. Podle lékařů se žena cítí v pořádku a bude se moci záhy vrátit do svého bydliště.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

injekční stříkačky

injekční stříkačky | Foto: Stockbyte

Žena, u které lékaři diagnostikovali nákazu virem A H1N1, přiletěla podle ruských úřadů do Moskvy počátkem tohoto týdne z Prahy. Předtím pobývala v New Yorku. Podle hlavního ruského hygienika ji už od úterý léčí odborníci v jedné z moskevských klinik, její stav se prý zlepšil natolik, že už dnes může odletět zpět do Itálie.

V pořádku jsou i všichni lidé, kteří s občankou Běloruska přišli do kontaktu. V Rusku jde o třetí případ, kdy lékaři potvrdili nákazu virem tzv. prasečí chřipky. Bez problémů jsou podle odborníků i oba Rusové, kteří onemocněli minulý týden.

Virus takzvané prasečí chřipky včera odhalili poprvé i hygienici na Slovensku. Virus izolovala tamní virologická laboratoř a pacienta ihned přijali na infekční kliniku v Bratislavě. Nakaženým je třicetisedmiletý Slovák, který se před týdnem vrátil ze Spojených států amerických.

Přečtěte si také:
Prasečí chřipka dorazila do Česka, nakaženým je muž z Prahy
Prasečí chřipka je už i v Česku
Na výsledky testů na virus A(H1N1) čeká pět Čechů
Prasečí chřipka v Británii se opět rozšířila
Prasečí chřipka se objevila v další blízkovýchodní zemi
Prasečí chřipka - pohroma, která se nekonala

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme