Rusko ohlásilo třetí případ onemocnění prasečí chřipkou

Ruští lékaři registrují třetí případ onemocnění tzv. prasečí chřipkou. Virem A H1N1 se nakazila občanka Běloruska dlouhodobě žijící v Itálii. Podle lékařů se žena cítí v pořádku a bude se moci záhy vrátit do svého bydliště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

injekční stříkačky | Foto: Stockbyte

Žena, u které lékaři diagnostikovali nákazu virem A H1N1, přiletěla podle ruských úřadů do Moskvy počátkem tohoto týdne z Prahy. Předtím pobývala v New Yorku. Podle hlavního ruského hygienika ji už od úterý léčí odborníci v jedné z moskevských klinik, její stav se prý zlepšil natolik, že už dnes může odletět zpět do Itálie.

V pořádku jsou i všichni lidé, kteří s občankou Běloruska přišli do kontaktu. V Rusku jde o třetí případ, kdy lékaři potvrdili nákazu virem tzv. prasečí chřipky. Bez problémů jsou podle odborníků i oba Rusové, kteří onemocněli minulý týden.

Virus takzvané prasečí chřipky včera odhalili poprvé i hygienici na Slovensku. Virus izolovala tamní virologická laboratoř a pacienta ihned přijali na infekční kliniku v Bratislavě. Nakaženým je třicetisedmiletý Slovák, který se před týdnem vrátil ze Spojených států amerických.

Přečtěte si také:
Prasečí chřipka dorazila do Česka, nakaženým je muž z Prahy
Prasečí chřipka je už i v Česku
Na výsledky testů na virus A(H1N1) čeká pět Čechů
Prasečí chřipka v Británii se opět rozšířila
Prasečí chřipka se objevila v další blízkovýchodní zemi
Prasečí chřipka - pohroma, která se nekonala

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme