Ruský historik Sokolov zabil a rozčtvrtil partnerku. Zadrželi ho, když opilý spadl s jejími pažemi do řeky

Ruského historika a odborníka na napoleonskou epochu Olega Sokolova zadržela v Petrohradu policie, když se snažil zbavit těla své partnerky. Akademika si policie všimla, když opilý spadl do řeky Mojky, v jeho batohu pak našla ženské ruce, uvedla agentura AFP. V jeho bytě policisté nalezli i zbytek těla. Třiašedesátiletý Sokolov se v neděli k vraždě přiznal, činu prý lituje.

Petrohrad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský historik Oleg Sokolov | Foto: Dmitri Lovetsky | Zdroj: AP/ČTK

Sokolov byl po sobotním zadržení hospitalizován kvůli podchlazení. V neděli policii vypověděl, že se se svou čtyřiadvacetiletou partnerkou a bývalou studentkou Anastasií Ješčenkovou pohádal a v afektu ji zabil. Z jejího těla potom odřezal hlavu, ruce a nohy.

V Moskvě byl zavražděn vysoce postavený policista, zastřelen byl i jeho mladší bratr

Číst článek

Údajně měl v plánu se pozůstatků zbavit a pak v dobovém kostýmu Napoleona veřejně spáchat sebevraždu.

Historik se právě tímto francouzským vojevůdcem a císařem odborně zabýval, stejně jako jeho partnerka. Společně s Ješčenkovou vydali několik odborných článků, Sokolov o jeho životě napsal několik knih a jako odborný dohled působil při natáčení několika filmů i rekonstrukcí napoleonských bitev.

Sokolov působil na fakultě moderních dějin petrohradské univerzity a přednášel i na francouzských univerzitách včetně pařížské Sorbonny. Jeho studenti ho označovali za nadaného rétora, „podivná“ jim však připadala Sokolovova záliba v dobových kostýmech, stejně jako to, že svou partnerku, která jeho nadšení pro převleky sdílela, nazýval podle Napoleonovy manželky Josefína.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme