Na Urale vystrojili pohřeb s poctami Wagnerovci odsouzenému za vraždu matky

V Rusku vystrojili pohřeb s vojenskými poctami žoldnéřovi, který byl dříve odsouzen za vraždu své matky a ve vězení se nechal naverbovat do soukromé Wagnerovy vojenské skupiny. Jeho rakev nesli vojáci a na smutečním obřadu promluvili také veteráni, kteří vyzdvihovali žoldnéřovo hrdinství. Uvedl to ve čtvrtek zpravodajský portál Meduza s odkazem na regionální ruská média, která přinesla z pohřbu reportáž.

Serov Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohřeb s poctami zorganizovali ve městě Serov na Urale 46letému Sergeji Molodcovovi, kterého soud v roce 2017 poslal na 11,5 roku za mříže za to, že ubil svoji matku k smrti. Už dříve byl Molodcov souzen na základě stejného článku trestního zákoníku, tedy „způsobení těžkého ublížení na zdraví, které vedlo ke smrti poškozeného“.

V trestaneckém zařízení se nechal Molodcov naverbovat do Wagnerovy skupiny. Okolnosti jeho smrti známy nejsou. Wagnerova skupina se ale podílí na ruské invazi na Ukrajinu.

Wagnerovci chtějí rekrutovat z ruských věznic i ženy. Šly by do sabotážních nebo odstřelovačských týmů

Číst článek

Správa Serova ve zprávě o zemřelém Molodcovovi nešetřila chválou. „Sergej byl tvůrčí bytostí, věnoval se řezbě do kosti. Blízcí na Sergeje vzpomínají jako na úžasného a neobyčejného člověka, který miloval život. Byl to čestný člověk. Pravda pro něj byla to hlavní. Vždy byl citlivý vůči cizímu neštěstí, pomáhal slabým a potřebným. O takových lidech se říká, že si na nic nehrají. Měl rád hudbu, svobodu, rychlost,“ napsalo o něm město.

Žoldnéřská skupina Jevgenije Prigožina naverbovala do bojů na Ukrajině tisíce trestanců. Bezpečnostní mluvčí Bílého domu John Kirby dříve uvedl, že USA odhadují počet žoldnéřů Wagnerovy skupiny na Ukrajině na 50 000. Asi 40 000 z nich by mohli přitom být trestanci.

Kirby také řekl, že zakladatel skupiny Prigožin používá Wagnerovce s nadsázkou jako náplň do mlýnku na maso. Těžké ztráty zaznamenává skupina na východní Ukrajině, kde se ruské síly snaží o dobytí Soledaru a Bachmutu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme