Ruská policie zatkla senátora přímo v parlamentu, podezírá ho z účasti na dvou vraždách

Středeční zasedání horní komory ruského parlamentu bylo bouřlivé. Přímo v jednacím sále jednotky Federální bezpečnostní služby zadržely senátora za Karačajevo-čerkeskou republiku Raufa Arašuchova. Je podezřelý z účasti na dvou vraždách a vytvoření zločinného spolku.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská policie zadržela senátora. (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Budovu Rady federace v centru Moskvy dopoledne obsadila komanda Federální bezpečnostní služby, uzavřela východy a vypnula výtahy.

Poté, co generální prokurátor Jurij Čajka požádal radu o zrušení imunity Raufa Arašuchova, pokusil se senátor o útěk, ale to se mu nepovedlo.

Ruská policie výbuch v pobočce FSB vyšetřuje jako terorismus, pachatelem měl být 17letý student

Číst článek

„Dali souhlas k zadržení a vyšetřování karačajsko-čerkeského senátora Arašukova. Zadrželi ho a vyvedli ze sálu,“ uvedla nejmenovaná osoba z horní komory parlamentu.

Agentura TASS k tomu poznamenala, že předtím bylo jednání nečekaně uzavřeno pro sdělovací prostředky. 

Organizovaný zločin

Arašukov je údajně obviněn z několika trestných činů, včetně založení zločinné organizace. „Je tam celá řada obvinění. Dokonce i článek 210 trestního zákoníku (založení kriminální organizace nebo účast v ní),“ citovala agentura svůj zdroj.

Vyšetřovací výbor Ruské federace, který je obdobou americké FBI, následně potvrdil, že Arašukov byl zatčen v rámci trestního řízení. Mluvčí výboru Světlana Petrenková upřesnila, že vyšetřovatelé zjistili účast dotyčného zákonodárce na dvou vraždách spáchaných v roce 2010.

Oběťmi byli místopředseda karačajsko-čerkeského mládežnického hnutí Aslan Žukov a poradce prezidenta autonomní republiky Fral Šebzuchov. O podílu Arašukova na těchto vraždách a na dalších závažných zločinech prý svědčí řada důkazů, včetně tří svědeckých výpovědí.

Martin Dorazín, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme